Gizlilik Politikası

Anasayfa Gizlilik Politikası

GİZLİLİK

Kişisel bilgileriniz (ad, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece pipapipa.com’dan azami faydayı sağlamanız amacıyla kullanılır. Bilgileriniz ürün veritabanının korunduğu sistemle korunmaktadır.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

İstediğiniz zaman üyelikten istifa edebilirsiniz.

Üyelikten istifa edenlerin bilgileri silinir, pipapipa.com tarafından kullanılmaz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

pipapipa.com sitesinde güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Site RapidSSL sertifikasına sahiptir.

Güvenlik sertifikasını görmek isterseniz, Kayıt Olun veya Giriş Yapın sayfalarına girdiğinizde adres çubuğunun bitiminde bir kilit logosu göreceksiniz. Logoyu tıklamanız halinde Güvenlik sertifikasını görebilirsiniz.

Kilit logosu bulunan sayfalarda gireceğiniz her türlü Kişisel Bilginiz ve Ödeme Bilgileriniz güvenlikle korunmaktadır.

pipapipa.com'da Kredi Kartı ile ödemelerinizi Garanti Bankası tarafından sağlanan UGP 3D Secure sistemi ile gerçekleştirirsiniz.

Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure) Nedir?

Internet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir.

VISA tarafından geliştirilen 3-D Secure protokolü Mastercard tarafından da kabul edilmiş, bir uygulama şartı olarak getirilmiştir. Garanti Bankası tarafından Uluslararası Güvenlik Platformu (3-D Secure) adıyla hizmete açılmıştır.

Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu ya da teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir. Hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

3D Secure Neden Güvenlidir?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

3D Secure Nasıl İşler?

Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümünde gireceği şifre, banka tarafından doğrulanınca alışveriş işlemi tamamlanır.

Kredi Kartıyla yaptığınız ödemelerde Kredi Kartı numarasını, son kullanma tarihini yada güvenlik kodunu (CV2) yanlış girmiş iseniz banka otomatik olarak reddeder. Kredi kartınıza alışveriş sırasında onay verilmezse bilgilerinizi kontrol ederek tekrar denemeniz veya başka bir kredi kartınız var ise onun bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

pipapipa.com da alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınız Banka Ödeme Sistemleri güvencesindedir. Pipa-Pipa Kişisel Çocuk Kitapları veya üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremez.